Gympapåse med extra tjocka remmar Siberty

Art.nr: ds-4592
Glänsande gympabag tillverkad i 210T polyester. Denna gympapåse med tryck har extra tjocka remmar. Precis som övriga gymnastikpåsar försluts denna med dragsko. De extra tjocka remmarna gör att den här gympapåsen går utmärkt att använda även som ryggsäck. Remmarna har samma färg som resten av påsen. Din logga kan vi trycka på ena eller båda sidorna, och på vit gympapåse kan vi också trycka med fullfärgstryck. Beställ gympapåsar med tryck hos oss på TUPP reklam.

Produktalternativ:

Tryckalternativ:

Startkostnader

Format: .eps

Önskemål kring tryckplacering, tryckfärger och andra kommentarer

Produktbeskrivning
Prislista
Lagersaldo
Märkning/Tryckmetoder
Fråga oss

Om Gympapåse med extra tjocka remmar Siberty

Storlek 350 x 450 mm. Finns som gul, blå, vit, fuchsia, orange, svart, röd och grön. Startkostnad 495,00 kr per tryckfärg och sida alternativt 595,00 kr totalt per sida oavsett antal tryckfärger på vit påse.
Väska - Passar för datorstorlek 16 tum
Färg Fuchsia, Gul, Blå, Vit, Orange, Svart, Röd, Grön
Tullkod 4202929190
Höjd 450 mm
Längd 350 mm
Material Polyester
Tryckyta beskrivning 190 x 230 mm centrerad på både fram- och baksidan.
Vikt 48 g

Prislista

Antal 100 st 250 st 500 st 1.000 st 2.500 st 5.000 st 10.000 st
Grundpris / st 17,30 kr 14,40 kr 10,10 kr 8,60 kr 7,20 kr 6,60 kr 6,30 kr
Screentryck per färg och placering / st 9,85 kr 7,85 kr 7,85 kr 7,70 kr 6,70 kr 5,75 kr 5,75 kr
Sublimering totalpris per placering / st 10,80 kr 10,80 kr 10,60 kr 10,30 kr 10,10 kr 9,85 kr 9,85 kr
Transfertryck per färg och placering, första färgen / st 17,20 kr 17,20 kr 13,55 kr 13,20 kr 10,80 kr 9,60 kr 9,60 kr
Transfertryck per färg och placering, efterföljande färger / st 9,85 kr 6,90 kr 4,90 kr 4,80 kr 4,10 kr 3,35 kr 3,35 kr

Startkostnader

Screentryck per färg och placering: 595,00 kr
Transfertryck per färg och placering: 595,00 kr
Sublimering totalpris per placering: 595,00 kr
Alla priser visas i SEK utan moms.

Lagersaldo för centrallager

+ -
+ -
+ -
+ -
+ -
+ -
+ -
+ -

Screentryck

Screentryck är en teknik där färg pressas genom ett nät för att överföra en design på föremål. Varje färg trycks separat och bläcket härdas efteråt. Fördelarna inkluderar stora tryckytor, exakt Pantone-färgmatchningpå ljus botten, och användning på alla material, men metoden är begränsad till plana ytor, förutom screentryck 360 på cylindriska föremål som exempelvis vattenflaskor.

Transfertryck

Transfertryck innebär att logotypen först trycks på kiselbaserat papper och sedan överförs till föremålet med värme, vilket ger ett mjukt och hållbart tryck. Metoden fungerar på alla material, erbjuder perfekt Pantone-färgmatchning även på mörk botten, stora tryckytor och hög detaljrikedom, men den första färgen är dyrare på grund av transferpapperets kostnad som ingår i den posten.

Väljer du mellan screentryck och transfertryck är den största skillnaden att transfertryck ofta erbjuder fler tryckfärger och en betydligt bättre färgmatchning på mörk botten.

Sublimering

Sublimering är en digital tryckteknik som skapar fotorealistiska fullfärgstryck på vita ytor eller material med hög polyesterhalt. Den använder CMYK-färger som omvandlas från fasta till gasformiga partiklar under värme och tryck, vilket ger hållbara och detaljerade resultat utan sprickor eller blekning. Tekniken är kostnadseffektiv för små upplagor men begränsad till vita ytor eller polyesterbelagda material.

Läs mer om tryckmetoder

Fråga oss

Har du frågor? Skicka in din fråga med formuläret nedan så svarar vi så fort vi kan. Du kan även skicka frågor via mejl till hej@tuppreklam.se.