Jutepåse med tryck Mindy

Art.nr: ci-10568
Rymlig jutepåse med bomullssnören och frontficka i bomull (27 × 18,8 cm) – perfekt för event, mässor och butiker med hållbar profil. Lamineringen ger stadga och lång livslängd, och din logotyp kan placeras tydligt på påsen för stark exponering.

Tryckalternativ:

Startkostnader

Format: .eps

Önskemål kring tryckplacering, tryckfärger och andra kommentarer

Produktbeskrivning
Prislista
Lagersaldo
Märkning/Tryckmetoder
Fråga oss

Om Jutepåse med tryck Mindy

Jutepåse med tryck Mindy är en robust och rymlig profilpåse som lyfter din varumärkesexponering i vardagen. Påsen är tillverkad i laminerad jute och har bomullssnören för behaglig bärkomfort och lång hållbarhet. På framsidan sitter en praktisk ficka i bomull (27 × 18,8 cm) – perfekt för flyers, kvitton eller småprylar. Den generösa volymen gör modellen utmärkt för butiker, mässor, event och som gåvopåse. Tack vare den stabila konstruktionen står påsen stadigt och klarar tyngre innehåll, samtidigt som naturmaterialen ger en hållbar och stilren känsla. Din logotyp syns tydligt för stark och återkommande exponering. Hos oss kan du beställa Jutepåse med tryck Mindy med eget tryck.
Höjd 150 mm
Längd 380 mm
Material Jute
Tryckyta beskrivning 200 x 130 mm på framsidan
Bredd 350 mm

Prislista

Antal 50 st 100 st 250 st 500 st 1.000 st 2.000 st 2.500 st 5.000 st 10.000 st
Grundpris / st 66,10 kr 56,10 kr 52,10 kr 50,10 kr 44,10 kr 42,10 kr 41,10 kr 40,10 kr
Screentryck per färg och placering / st 42,00 kr 21,00 kr 8,40 kr 11,10 kr 10,20 kr 8,20 kr 8,20 kr 6,80 kr 6,40 kr

Startkostnader

Screentryck per färg och placering: 595,00 kr
Alla priser visas i SEK utan moms.

Lagersaldo för centrallager

+ -

Screentryck

Screentryck är en teknik där färg pressas genom ett nät för att överföra en design på föremål. Varje färg trycks separat och bläcket härdas efteråt. Fördelarna inkluderar stora tryckytor, exakt Pantone-färgmatchningpå ljus botten, och användning på alla material, men metoden är begränsad till plana ytor, förutom screentryck 360 på cylindriska föremål som exempelvis vattenflaskor.

Läs mer om tryckmetoder

Fråga oss

Har du frågor? Skicka in din fråga med formuläret nedan så svarar vi så fort vi kan. Du kan även skicka frågor via mejl till hej@tuppreklam.se.

Det här formuläret är skyddat av reCAPTCHA.
Googles integritetspolicy och Googles användarvillkor gäller.