Kulspetspenna med tryck Hilabix

Art.nr: ds-5293
Snygg kulspetspenna med tvåfärgad design och blått bläck. Perfekt för att profilera ditt företag.

Produktalternativ:

Tryckalternativ:

Startkostnader

Format: .eps

Önskemål kring tryckplacering, tryckfärger och andra kommentarer

Produktbeskrivning
Prislista
Lagersaldo
Märkning/Tryckmetoder
Fråga oss

Om Kulspetspenna med tryck Hilabix

Denna eleganta kulspetspenna med tryck Hilabix har en unik tvåfärgad design med levande färgdetaljer och en slät vit kropp. Pennan har en original kurvad klämma och en glansig finish på spetsen. Perfekt för att marknadsföra ditt företag med stil och funktionalitet. Miljömedvetenhet och kvalitet är i fokus hos oss. Hos oss kan du beställa kulspetspenna med eget tryck.
Färg Gul, Blå, Vit, Fuchsia, Orange, Svart, Silver, Röd, Grön
Tullkod 96081010000
Diameter 11 mm
Höjd 140 mm
Vikt 9 g

Prislista

Antal 100 st 250 st 500 st 1.000 st 2.500 st 5.000 st 10.000 st
Grundpris / st 5,40 kr 4,70 kr 2,70 kr 2,00 kr 1,70 kr 1,50 kr 1,50 kr
Tampotryck per färg och placering / st 7,40 kr 2,95 kr 2,10 kr 2,05 kr 1,80 kr 1,55 kr 1,55 kr

Startkostnader

Tampotryck per färg och placering: 595,00 kr
Alla priser visas i SEK utan moms.

Lagersaldo för centrallager

+ -
+ -
+ -
+ -
+ -
+ -
+ -
+ -
+ -

Tampotryck

Tampotryck är en tryckteknik som använder silikonstämplar för att överföra logotyper på olika föremål med hög precision och exakta Pantone-färger på ljust material. Den är mångsidig och fungerar på nästan alla material och former. Med tampotryck kan man inte trycka toningar och tryckytan kan vara något begränsad. Tampotryck är en av de absolut vanligaste tryckmetoderna i branschen. Varje tryckfärg trycks separat.

Läs mer om tryckmetoder

Fråga oss

Har du frågor? Skicka in din fråga med formuläret nedan så svarar vi så fort vi kan. Du kan även skicka frågor via mejl till hej@tuppreklam.se.