Kulspetspenna med tryck Tellun

Art.nr: ds-5602
Stilren kulspetspenna med tryck i mjukt gummi och ljusa färger. Perfekt för profilering med ett stort vitt klipp för tryck.

Produktalternativ:

Tryckalternativ:

Startkostnader

Format: .eps

Önskemål kring tryckplacering, tryckfärger och andra kommentarer

Produktbeskrivning
Prislista
Lagersaldo
Märkning/Tryckmetoder
Ytberäknare
Fråga oss

Om Kulspetspenna med tryck Tellun

Upptäck vår eleganta kulspetspenna med tryck Tellun. Denna penna har en push-up mekanism och ett unikt designat hölje i mjukt gummimaterial med ljusa, klara färger. Pennan är utrustad med ett stort vitt klipp som ger utmärkt utrymme för ditt företags logotyp eller budskap. Dessutom har den en glänsande silverfärgad spets som ger en extra touch av elegans. Perfekt för företagsprofilering och reklamkampanjer. Hos oss kan du beställa kulspetspenna Tellun med eget tryck.
Färg Gul, Blå, Fuchsia, Orange, Svart, Röd, Ljusgrön
Tullkod 96081010000
Diameter 9 mm
Höjd 140 mm
Vikt 10 g

Prislista

Antal 100 st 250 st 500 st 1.000 st 2.500 st 5.000 st 10.000 st
Grundpris / st 6,30 kr 5,50 kr 3,20 kr 2,40 kr 2,00 kr 1,80 kr 1,70 kr
Tampotryck per färg och placering / st 10,10 kr 5,90 kr 4,55 kr 4,35 kr 3,40 kr 2,70 kr 2,70 kr

Startkostnader

Tampotryck per färg och placering: 595,00 kr
Alla priser visas i SEK utan moms.

Lagersaldo för centrallager

+ -
+ -
+ -
+ -
+ -
+ -
+ -

Tampotryck

Tampotryck är en tryckteknik som använder silikonstämplar för att överföra logotyper på olika föremål med hög precision och exakta Pantone-färger på ljust material. Den är mångsidig och fungerar på nästan alla material och former. Med tampotryck kan man inte trycka toningar och tryckytan kan vara något begränsad. Tampotryck är en av de absolut vanligaste tryckmetoderna i branschen. Varje tryckfärg trycks separat.

Läs mer om tryckmetoder

Räkna ut yta i kvadratcentimeter

Priset på vissa av våra profilprodukter eller kostnaden för märkning, exempelvis tryck, lasergravyr och brodyr, bestäms ibland av den totala ytans storlek. För att underlätta din prisberäkning har vi tagit fram en smart kalkylator som snabbt och enkelt räknar ut arean. Välj om du vill ange måtten i millimeter (mm) eller centimeter (cm), fyll i bredd och höjd, så beräknar kalkylatorn automatiskt arean i antingen kvadratmillimeter (mm²) eller kvadratcentimeter (cm²).

Enhet:

Yta: cm²

Fråga oss

Har du frågor? Skicka in din fråga med formuläret nedan så svarar vi så fort vi kan. Du kan även skicka frågor via mejl till hej@tuppreklam.se.

Det här formuläret är skyddat av reCAPTCHA.
Googles integritetspolicy och Googles användarvillkor gäller.