Nyckelring i trä med tryck Corrita

Art.nr: ci-10745
Miljövänlig nyckelring i trä som ger en naturlig känsla och blir en utmärkt profilprodukt med ert tryck. Den är kompakt och lätt och har en generös tryckyta för tydlig exponering av varumärket.

Tryckalternativ:

Startkostnader

Format: .eps

Önskemål kring tryckplacering, tryckfärger och andra kommentarer

Produktbeskrivning
Prislista
Lagersaldo
Märkning/Tryckmetoder
Ytberäknare
Fråga oss

Om Nyckelring i trä med tryck Corrita

Nyckelring i trä med tryck Corrita är ett stilrent och hållbart val för företag som vill synas med en naturlig prägel. Den kompakta och lätta designen i trä ger en varm, genuin känsla som uppskattas i vardagen, samtidigt som den blir ett smart sätt att sprida ert varumärke. Den generösa tryytan gör att logotyp och budskap framträder tydligt, perfekt för event, giveaways eller som del av ett välkomnande startkit. Trämaterialet ger varje nyckelring en unik karaktär och bidrar till ett mer miljömedvetet profilval. Smidig storlek som passar i fickan utan att tynga ner, men ändå synlig nog att göra intryck. Hos oss kan du beställa Nyckelring i trä med tryck Corrita med eget tryck.
Höjd 4 mm
Längd 23 mm
Material Trä
Tryckyta beskrivning 15 x 30 mm
Bredd 71 mm

Prislista

Antal 100 st 250 st 500 st 1.000 st 2.000 st 2.500 st 5.000 st 10.000 st
Grundpris / st 23,00 kr 19,20 kr 13,40 kr 11,50 kr 9,60 kr 8,80 kr 8,40 kr
Screentryck per färg och placering / st 18,00 kr 10,20 kr 9,30 kr 8,40 kr 6,50 kr 6,50 kr 5,40 kr 5,10 kr
Lasergravyr totalpris per placering / st 21,00 kr 13,50 kr 10,10 kr 8,85 kr 7,30 kr 7,30 kr 5,45 kr 5,35 kr

Startkostnader

Screentryck per färg och placering: 595,00 kr
Lasergravyr totalpris per placering: 595,00 kr
Alla priser visas i SEK utan moms.

Lagersaldo för centrallager

+ -

Lasergravyr

Lasergravyr är en avancerad metod för permanent märkning av text och logotyper på organiska material som trä och glas samt metaller. Den erbjuder extremt detaljerade och lyxiga resultat utan användning av bläck, vilket gör att många anser lasergravyr vara ett bättre miljöval. Lasergravyr 360 tillåter också märkning runt cylindriska föremål som flaskor, med hög precision och hållbarhet.

Färgen på lasergravyren beror på produktens grundfärg.

Screentryck

Screentryck är en teknik där färg pressas genom ett nät för att överföra en design på föremål. Varje färg trycks separat och bläcket härdas efteråt. Fördelarna inkluderar stora tryckytor, exakt Pantone-färgmatchningpå ljus botten, och användning på alla material, men metoden är begränsad till plana ytor, förutom screentryck 360 på cylindriska föremål som exempelvis vattenflaskor.

Läs mer om tryckmetoder

Räkna ut yta i kvadratcentimeter

Priset på vissa av våra profilprodukter eller kostnaden för märkning, exempelvis tryck, lasergravyr och brodyr, bestäms ibland av den totala ytans storlek. För att underlätta din prisberäkning har vi tagit fram en smart kalkylator som snabbt och enkelt räknar ut arean. Välj om du vill ange måtten i millimeter (mm) eller centimeter (cm), fyll i bredd och höjd, så beräknar kalkylatorn automatiskt arean i antingen kvadratmillimeter (mm²) eller kvadratcentimeter (cm²).

Enhet:

Yta: cm²

Fråga oss

Har du frågor? Skicka in din fråga med formuläret nedan så svarar vi så fort vi kan. Du kan även skicka frågor via mejl till hej@tuppreklam.se.

Det här formuläret är skyddat av reCAPTCHA.
Googles integritetspolicy och Googles användarvillkor gäller.