Papperspåse med tryck Classic Small

Art.nr: ds-5483
Den här klassiska papperspåsen i mindre format är perfekt för företag som vill lämna över produkter, give­aways eller material på ett snyggt och hållbart sätt. Med din logga tryckt på ena eller båda sidor blir påsen en enkel men effektiv profilbärare vid allt från butiksköp till event och kundmöten.

Tryckalternativ:

Startkostnader

Format: .eps

Önskemål kring tryckplacering, tryckfärger och andra kommentarer

Produktbeskrivning
Prislista
Lagersaldo
Märkning/Tryckmetoder
Fråga oss

Om Papperspåse med tryck Classic Small

Den klassiska papperspåsen i kompakt format är ett utmärkt val när du vill skapa ett genomtänkt och hållbart intryck, oavsett om det gäller butikspack, mässor, events eller interna aktiviteter. Påsen är tillverkad av kraftigt papper med tvinnade, förstärkta handtag som gör den stabil och bekväm att bära, trots sitt mindre format. Den klarar förvånansvärt mycket vikt och rymmer enkelt mindre produkter, broschyrer, give­aways eller gåvor till kunder och medarbetare. Den neutrala basen gör att ditt tryck får tydlig exponering och blir lätt att lägga märke till. Du kan välja att trycka din logotyp på en eller båda sidor för maximal synlighet när påsen används på stan, på kontoret eller under kundbesök. Hos oss på TUPP reklam kan du beställa papperspåsar med eget tryck.
Ursprungsland Spanien
Tullkod 4819400000
Höjd 230 mm
Längd 220 mm
Material Återvunnet papper
Tryckyta beskrivning 140 x 100 mm på sida A respektive 140 x 100 mm på sida B
Vikt 26 g
Bredd 90 mm

Prislista

Antal 100 st 250 st 500 st 1.000 st 2.500 st 5.000 st 10.000 st
Grundpris / st 8,40 kr 7,30 kr 4,20 kr 3,10 kr 2,60 kr 2,40 kr 2,30 kr
Screentryck per färg och placering / st 16,15 kr 13,80 kr 11,45 kr 10,95 kr 8,80 kr 7,00 kr 7,00 kr

Startkostnader

Screentryck per färg och placering: 595,00 kr
Alla priser visas i SEK utan moms.

Lagersaldo för centrallager

+ -

Screentryck

Screentryck är en teknik där färg pressas genom ett nät för att överföra en design på föremål. Varje färg trycks separat och bläcket härdas efteråt. Fördelarna inkluderar stora tryckytor, exakt Pantone-färgmatchningpå ljus botten, och användning på alla material, men metoden är begränsad till plana ytor, förutom screentryck 360 på cylindriska föremål som exempelvis vattenflaskor.

Läs mer om tryckmetoder

Fråga oss

Har du frågor? Skicka in din fråga med formuläret nedan så svarar vi så fort vi kan. Du kan även skicka frågor via mejl till hej@tuppreklam.se.

Det här formuläret är skyddat av reCAPTCHA.
Googles integritetspolicy och Googles användarvillkor gäller.