Pussel med tryck och kritor Zate

Art.nr: ds-3301
Roligt 24-bitars pussel i vit kartong som levereras med fyra färgkritor – perfekt för barns kreativa aktiviteter. Ytan kan förses med ert profiltryck för ökad synlighet vid event, giveaways eller i barnhörnan.

Tryckalternativ:

Startkostnader

Format: .eps

Önskemål kring tryckplacering, tryckfärger och andra kommentarer

Produktbeskrivning
Prislista
Lagersaldo
Märkning/Tryckmetoder
Fråga oss

Om Pussel med tryck och kritor Zate

Pussel med tryck och kritor Zate är en kreativ och prisvärd giveaway som engagerar barn samtidigt som ditt varumärke syns. Setet består av ett vitt pussel med 24 bitar i kartong samt fyra färgkritor i gult, grönt, blått och rött. Den släta ytan lämpar sig utmärkt för ert profiltryck – perfekt för familjeevent, barnhörnor, restauranger, mässor eller som gåva i välkomstpåsar. Den kompakta storleken gör det enkelt att dela ut och förvara, samtidigt som kartongmaterialet är ett medvetet val. En enkel aktivitet som skapar fina stunder och ger långvarig exponering för ert budskap. Lyft er marknadsföring med en produkt som både underhåller och profilerar. Hos oss kan du beställa Pussel med tryck och kritor Zate med eget tryck.
Tullkod 96099010
Höjd 100 mm
Längd 150 mm
Material Papper
Tryckyta beskrivning 100 x 65 mm
Vikt 39 g
Bredd 3 mm

Prislista

Antal 100 st 250 st 500 st 1.000 st 2.500 st 5.000 st 10.000 st
Grundpris / st 20,90 kr 17,40 kr 12,20 kr 10,40 kr 8,70 kr 8,00 kr 7,70 kr
Tampotryck per färg och placering / st 7,40 kr 5,15 kr 5,15 kr 5,05 kr 4,30 kr 3,60 kr 3,60 kr

Startkostnader

Tampotryck per färg och placering: 595,00 kr
Alla priser visas i SEK utan moms.

Lagersaldo för centrallager

+ -

Tampotryck

Tampotryck är en tryckteknik som använder silikonstämplar för att överföra logotyper på olika föremål med hög precision och exakta Pantone-färger på ljust material. Den är mångsidig och fungerar på nästan alla material och former. Med tampotryck kan man inte trycka toningar och tryckytan kan vara något begränsad. Tampotryck är en av de absolut vanligaste tryckmetoderna i branschen. Varje tryckfärg trycks separat.

Läs mer om tryckmetoder

Fråga oss

Har du frågor? Skicka in din fråga med formuläret nedan så svarar vi så fort vi kan. Du kan även skicka frågor via mejl till hej@tuppreklam.se.