Solfjäder i trä med tryck Madera

Art.nr: ds-8097
Elegant solfjäder i trä som ger din logotyp en stilfull inramning vid sommarevent, utomhusaktiviteter och kundträffar. Den hopfällbara designen gör solfjädern smidig att dela ut som giveaway och uppskattad av mottagaren under varma dagar.

Produktalternativ:

Tryckalternativ:

Startkostnader

Format: .eps

Önskemål kring tryckplacering, tryckfärger och andra kommentarer

Produktbeskrivning
Prislista
Lagersaldo
Märkning/Tryckmetoder
Fråga oss

Om Solfjäder i trä med tryck Madera

En klassisk solfjäder i trä är en profilprodukt som både sticker ut och fyller en tydlig funktion. Den hopfällbara modellen är lätt att bära med sig i väskan och blir snabbt en favorit på festivaler, utomhusevent, sommarkampanjer och företagsresor till soligare breddgrader. Hela solfjädern har ett naturligt, tidlöst uttryck som förstärks av den dekorativa tofsen nedtill, vilket ger din logotyp en extra elegant inramning. Du kan välja att placera ditt budskap på mitten av solfjädern eller diskret på den yttersta ekern, och för en mer exklusiv känsla finns även möjlighet till lasergravyr på träet. Perfekt som gåva i sommarens välkomstpaket, som uppmärksammad giveaway i montern eller som praktisk profilprodukt till personalen. Hos oss på TUPP reklam kan du beställa solfjädrar med eget tryck.
Färg Naturell
Ursprungsland Kina
Tullkod 4421999999
Höjd 200 mm
Längd 350 mm
Material Trä
Tryckyta beskrivning 40 x 4 mm på ribban eller 80 x 55 mm centrerat
Vikt 34 g

Prislista

Antal 50 st 100 st 250 st 500 st 1.000 st 2.500 st 5.000 st 10.000 st
Grundpris / st 37,00 kr 32,30 kr 24,00 kr 23,10 kr 21,30 kr 20,30 kr 19,40 kr 18,90 kr
D per färg och placering / st 24,00 kr 11,50 kr 9,60 kr 7,20 kr 6,85 kr 5,30 kr 4,30 kr 4,30 kr
E per färg och placering / st 24,00 kr 13,80 kr 11,55 kr 9,40 kr 9,00 kr 7,05 kr 5,55 kr 5,55 kr
Lasergravyr totalpris per placering / st 18,00 kr 12,95 kr 10,70 kr 8,85 kr 8,45 kr 6,55 kr 5,90 kr 5,90 kr

Startkostnader

Tampotryck per färg och placering: 595,00 kr
Lasergravyr totalpris per placering: 595,00 kr
Alla priser visas i SEK utan moms.

Lagersaldo för centrallager

+ -

Lasergravyr

Lasergravyr är en avancerad metod för permanent märkning av text och logotyper på organiska material som trä och glas samt metaller. Den erbjuder extremt detaljerade och lyxiga resultat utan användning av bläck, vilket gör att många anser lasergravyr vara ett bättre miljöval. Lasergravyr 360 tillåter också märkning runt cylindriska föremål som flaskor, med hög precision och hållbarhet.

Färgen på lasergravyren beror på produktens grundfärg.

Tampotryck

Tampotryck är en tryckteknik som använder silikonstämplar för att överföra logotyper på olika föremål med hög precision och exakta Pantone-färger på ljust material. Den är mångsidig och fungerar på nästan alla material och former. Med tampotryck kan man inte trycka toningar och tryckytan kan vara något begränsad. Tampotryck är en av de absolut vanligaste tryckmetoderna i branschen. Varje tryckfärg trycks separat.

Läs mer om tryckmetoder

Fråga oss

Har du frågor? Skicka in din fråga med formuläret nedan så svarar vi så fort vi kan. Du kan även skicka frågor via mejl till hej@tuppreklam.se.

Det här formuläret är skyddat av reCAPTCHA.
Googles integritetspolicy och Googles användarvillkor gäller.