Vinställ med tryck Cendo

Art.nr: ds-9554
Elegant, vikbart vinställ för tre flaskor i PU-läder med sobert rosé- och rödvinsfärgade toner samt vita förstärkningssömmar. Profilera varumärket med ett stilrent tryck på den övre delen för en exklusiv känsla i baren eller som present.

Produktalternativ:

Tryckalternativ:

Startkostnader

Format: .eps

Önskemål kring tryckplacering, tryckfärger och andra kommentarer

Produktbeskrivning
Prislista
Lagersaldo
Märkning/Tryckmetoder
Fråga oss

Om Vinställ med tryck Cendo

Vinställ med tryck Cendo är ett elegant och vikbart flaskställ som rymmer tre flaskor – perfekt för hemmabaren, vinkällaren eller som stilfull företagspresent. Det är tillverkat i slitstarkt PU-läder med sobert rosé- och rödvinsinspirerade toner samt vita förstärkningssömmar som ger en exklusiv känsla. Den smarta konstruktionen gör det enkelt att fälla ihop och förvara när det inte används, samtidigt som det blir en snygg inredningsdetalj när det är uppställt. Placera ert varumärke med ett diskret och stilrent profiltryck på den övre delen för maximal exponering vid serveringar, event eller kundmöten. En utmärkt gåva som kombinerar design, funktion och varumärkesprofilering. Hos oss kan du beställa Vinställ med tryck Cendo med eget tryck.
Färg Svart, Röd
Tullkod 42029219
Höjd 310 mm
Längd 410 mm
Material Plast
Tryckyta beskrivning I storleken 50 x 40 mm på den övre delen.
Vikt 536 g
Bredd 210 mm

Prislista

Antal 50 st 100 st 250 st 500 st 1.000 st 2.500 st 5.000 st 10.000 st
Grundpris / st 51,70 kr 44,30 kr 38,40 kr 36,90 kr 32,50 kr 31,00 kr 30,30 kr 29,50 kr
Tampotryck per färg och placering / st 14,75 kr 7,40 kr 6,15 kr 6,15 kr 6,00 kr 5,30 kr 4,55 kr 4,55 kr
Lasergravyr totalpris per placering / st 14,75 kr 8,60 kr 8,60 kr 7,40 kr 7,20 kr 6,00 kr 5,05 kr 5,05 kr

Startkostnader

Tampotryck per färg och placering: 595,00 kr
Lasergravyr totalpris per placering: 595,00 kr
Alla priser visas i SEK utan moms.

Lagersaldo för centrallager

+ -
+ -

Lasergravyr

Lasergravyr är en avancerad metod för permanent märkning av text och logotyper på organiska material som trä och glas samt metaller. Den erbjuder extremt detaljerade och lyxiga resultat utan användning av bläck, vilket gör att många anser lasergravyr vara ett bättre miljöval. Lasergravyr 360 tillåter också märkning runt cylindriska föremål som flaskor, med hög precision och hållbarhet.

Färgen på lasergravyren beror på produktens grundfärg.

Tampotryck

Tampotryck är en tryckteknik som använder silikonstämplar för att överföra logotyper på olika föremål med hög precision och exakta Pantone-färger på ljust material. Den är mångsidig och fungerar på nästan alla material och former. Med tampotryck kan man inte trycka toningar och tryckytan kan vara något begränsad. Tampotryck är en av de absolut vanligaste tryckmetoderna i branschen. Varje tryckfärg trycks separat.

Läs mer om tryckmetoder

Fråga oss

Har du frågor? Skicka in din fråga med formuläret nedan så svarar vi så fort vi kan. Du kan även skicka frågor via mejl till hej@tuppreklam.se.