Kort träsnurra med tryck

Art.nr: ag-19820-17
Kort träsnurra med breda markeringsmöjligheter. Längd 8,5 cm.

Tryckalternativ:

Format: .eps

Önskemål kring tryckplacering, tryckfärger och andra kommentarer

Produktbeskrivning
Prislista
Lagersaldo
Märkning/Tryckmetoder
Fråga oss

Om Kort träsnurra med tryck

Vår korta träsnurra är perfekt för alla dina skrivbehov. Med en längd på 8,5 cm och breda markeringsmöjligheter blir den ett oumbärligt verktyg i varje kontor eller klassrum. Denna färdigvässade penna är inte bara praktisk utan också ett miljövänligt val. Hos oss kan du beställa kort träsnurra med eget tryck.
Färg Naturell
Ursprungsland Kina
Dimensioner 85 x ⌀ 7 mm
Material Trä
Vikt 2 g

Prislista

Antal 100 st 250 st 500 st 1.000 st 2.500 st 5.000 st 10.000 st
Grundpris / st 1,30 kr 1,30 kr 1,30 kr 1,30 kr 1,30 kr 1,30 kr 1,30 kr
Lasergravyr totalpris per placering / st 7,45 kr 4,80 kr 3,35 kr 2,65 kr 2,40 kr 2,15 kr 1,70 kr
Tampotryck per färg och placering / st 17,30 kr 8,65 kr 6,25 kr 4,80 kr 3,35 kr 2,65 kr 2,40 kr
Fullfärgstryck UV totalpris per placering / st 17,05 kr 12,25 kr 10,30 kr 9,35 kr 8,65 kr 7,90 kr 7,45 kr

Startkostnader

Lasergravyr totalpris per placering: 495,00 kr
Tampotryck per färg och placering: 495,00 kr
Fullfärgstryck UV totalpris per placering: 495,00 kr
Alla priser visas i SEK utan moms.

Lagersaldo för centrallager

-

Lasergravyr

Lasergravyr är en avancerad metod för permanent märkning av text och logotyper på organiska material som trä och glas samt metaller. Den erbjuder extremt detaljerade och lyxiga resultat utan användning av bläck, vilket gör att många anser lasergravyr vara ett bättre miljöval. Lasergravyr 360 tillåter också märkning runt cylindriska föremål som flaskor, med hög precision och hållbarhet.

Färgen på lasergravyren beror på produktens grundfärg.

Tampotryck

Tampotryck är en tryckteknik som använder silikonstämplar för att överföra logotyper på olika föremål med hög precision och exakta Pantone-färger på ljust material. Den är mångsidig och fungerar på nästan alla material och former. Med tampotryck kan man inte trycka toningar och tryckytan kan vara något begränsad. Tampotryck är en av de absolut vanligaste tryckmetoderna i branschen. Varje tryckfärg trycks separat.

Fullfärgstryck

Fullfärgstryck möjliggör tryck av bilder och toningar med obegränsade färger, inklusive CMYK och vitt, med hög detaljrikedom till ett fast pris oavsett antal tryckfärger. Det vi kallar fullfärgstryck består i huvudsak av tre olika trycktekniker. Digitaltryck och UV-tryck är idealiska för plana ytor och ger fotokvalitet, medan den relativt nya tryckmetoden DTF (Direct to Film) erbjuder hållbara och levande tryck på temperaturtåliga material. Metoderna är kostnadseffektiva och flexibla. Detta är tryckmetoder som blir mer och mer populära.

Läs mer om tryckmetoder

Fråga oss

Har du frågor? Skicka in din fråga med formuläret nedan så svarar vi så fort vi kan. Du kan även skicka frågor via mejl till hej@tuppreklam.se.