Multiluva med tryck Fleece

Art.nr: sx-6981

Extra lång multiluva med fleece – maximal värme och exponering. För dig som vill kombinera synlighet med värme är vår extra långa multiluva med fleece det perfekta valet. Den här modellen är tillverkad i mjuk polyester med en nederdel av fleece, vilket ger både komfort och extra skydd mot kyla. Resultatet är ett funktionellt flerfunktionsplagg som passar utmärkt för vinteraktiviteter, utomhuspersonal eller kalla eventdagar.

Tryckalternativ:

Format: .eps

Önskemål kring tryckplacering, tryckfärger och andra kommentarer

Produktbeskrivning
Prislista
Märkning/Tryckmetoder
Fråga oss

Om Multiluva med tryck Fleece

Den övre delen trycks med utfallande fullfärg, vilket ger full frihet i designen – vi kan trycka allt från färgstarka mönster till toningar, logotyper och fotoliknande motiv. Du väljer helt egen bottenfärg och får ett tryck utan begränsningar. 

 

Multiluvor – även kallade halsvärmare, bandanas eller multiscarfs – är populära för sin mångsidighet, och den här modellen har det lilla extra tack vare den längre passformen och fleecedelen som håller nacken och bröstet varmt. Den fungerar perfekt som ett varumärkesbyggande vinterplagg. 

 

Tillverkad i Europa för kortare leveranstider och lägre klimatpåverkan. Storlek 250 x 750 mm. Tilverkad av 95% polyester samt 5% elastan, 120 g/m2. Underdelen är tillverkad av 140 g/m2 fleece, och finns som standard som svart och vit.

 

Som tillval kan varje luva styckpackas med tryckt banderoll, vilket gör dem till en snygg och professionell give-away eller gåva.

Ursprungsland Polen
Diameter 250 x 750 mm. mm
Material Polyester

Prislista

Antal 50 st 100 st 300 st 500 st 1.000 st 2.000 st
Grundpris / st

Startkostnader

Sublimering totalpris per placering: 495,00 kr
Alla priser visas i SEK utan moms.

Sublimering

Sublimering är en digital tryckteknik som skapar fotorealistiska fullfärgstryck på vita ytor eller material med hög polyesterhalt. Den använder CMYK-färger som omvandlas från fasta till gasformiga partiklar under värme och tryck, vilket ger hållbara och detaljerade resultat utan sprickor eller blekning. Tekniken är kostnadseffektiv för små upplagor men begränsad till vita ytor eller polyesterbelagda material.

Läs mer om tryckmetoder

Fråga oss

Har du frågor? Skicka in din fråga med formuläret nedan så svarar vi så fort vi kan. Du kan även skicka frågor via mejl till hej@tuppreklam.se.